Program Schedule


Mon. - Fri.

AM

12:00 – Dr. Oliver B. Greene -The Gospel Hour 

1:00 – Today’s Fundamental Pulpit 

2:00 – Unshackled

3:00 – Classic Fundamental Pulpit 

4:00 – Bro. Lester Roloff - Family Altar Program 

4:30 – Daily Scripture Reading 

5:00 – Pro-Life Perspective 

5:15 – Dr. Tom Wallace -A Minute w/ the Preacher 

5:30 – Plan of Salvation 

5:45 – Macedonia Moment 

6:30 – Daily Scripture Reading 

8:00 – Eagle Forum 

8:15 – Plan of Salvation 

9:00 – Stories of Great Christians 

9:30 – Daily Scripture Reading 

10:00 – Dr. Tom Williams - Facing Tomorrow

10:30 – Evang. Gary Barnes-Fundamental Bible Hour

11:00 – Today’s Fundamental Pulpit 

PM

12:00 – National Anthem 

12:05 – Dr. Tom Wallace -A Minute w/ the Preacher

12:15 – Moments for Missions

12:30 – Pastor Darrel Cox – Trinity Baptist Church 

1:00 – Dr. Oliver B. Greene - The Gospel Hour

1:30 – Fundamentalism in Focus (Tuesday Only)

1:30 – Evangelist Justin Cooper (Friday Only)

2:00 – Classic Fundamental Pulpit 

3:30 – Children’s Gospel Hour 

4:00 – Unshackled 

4:45 – Bro. Steve Blankenship - Teen Issues 

5:00 – Ranger Bill 

6:00 – Pro-Life Perspective 

6:15 – Eagle Forum 

6:30 – Macedonia Moment 

6:45 – Plan of Salvation 

7:00 – Bro. Lester Roloff - Family Altar Program 

8:00 – Pastor Dan Reed (Tuesday Only)

9:00 – Stories of Great Christians 

9:30 – Daily Scripture Reading 

Saturday

AM

12:00 – Unshackled 

1:00 – Children’s Gospel Hour 

2:00 – Children’s Bible Club 

2:30 – Story Time 

3:00 – Sailor Sam 

3:30 – Bro. Steve Blankenship - Truth for Teens

4:00 – Miracles 

4:30 – Daily Scripture

5:00 – Patch the Pilate 

5:30 – Bible in Living Sound 

6:30 – Daily Scripture Reading 

8:30 – Children’s Bible Club 

9:00 – Patch the Pirate 

9:30 – Daily Scripture Reading 

10:00 – Children’s Gospel Hour 

11:00 – Unshackled

PM

12:00 – Sailor Sam

12:30 – Story Time

  1:00 – Bro. Steve Blankenship - Truth for Teens 

  5:00 - Bible in Living Sounds

  5:30 - Miracles

  9:00 – Patch the Pirate 

  9:30 – Daily Scripture Reading

Sunday

AM

12:00 – The Old Fashioned Revival Hour 

  1:00 – Bible in Living Sound 

  1:30 – Sailor Sam 

  2:00 – Bro. Lester Roloff - Family Altar Program 

  3:00 – Unshackled 

  4:00 – Hymn Histories 

  4:30 – Daily Scripture Reading 

  5:00 – Sounds of Joy 

  6:30 – Daily Scripture Reading 

  9:30 – Daily Scripture Reading 

PM  

1:00 – The Old Fashioned Revival Hour 

  2:00 – Bible in Living Sound 

  2:30 – Sailor Sam

  3:00 – Bro. Lester Roloff - Family Altar Program

  4:00 – Unshackled 

  5:00 – Sounds of Joy

  9:00 – Hymn Histories 

  9:30 – Daily Scripture Reading